Як подолати недостатній рівень знань перед НМТ?

Іноді перед одинадцятим класом майбутній випускник помічає, що рівень його знань недостатній для вдалого складання НМТ. Це не завжди пов’язане з лінню – причиною може стати акцент на спорті чи творчості, сімейні обставини, труднощі з вивченням деяких предметів чи стан здоров’я. Але це не означає, що доведеться забути про мрію щодо здобуття вищої освіти. Все можна виправити, й набрати прохідні бали для вступу. А, доклавши достатньо зусиль, може вдатися навіть потрапити на бюджетну форму. Головне – старання та цілеспрямованість, а також співпраця з кваліфікованими викладачами. Те, що проблема визнана – уже перший крок. Далі слід уточнити, чому саме знадобиться приділити увагу. Й тоді, оцінивши ситуацію, планувати, як підготуватися до НМТ з максимальною ефективністю. Перешкодою до отримання високих балів можуть стати:

  • Несистематичні знання, відсутність певних навичок у всіх предметах, які будуть перевірятися на НМТ. Тобто, коли учень має недостатній чи середній загальний рівень.
  • Істотні прогалини у деяких предметах, тоді як з іншими усе гаразд. Типово, коли добре даються гуманітарні дисципліни, а точні науки викликають складнощі, або навпаки.
  • Низький рівень з одного – двох важливих предметів.

З огляду на те, які з перелічених труднощі турбують учня, підбирається спосіб підготовки.

Вибір найбільш ефективного способу підготовки

Коли потрібно оновити та поглибити знання, набути необхідних навичок, заповнити прогалини з багатьох предметів, доцільно записатися на надійні курси підготовки до НМТ. Перед початком занять оцінюється наявний рівень школяра, і, залежно від початкових умов, з ним та іншими учасниками групи (5 – 7 осіб) такого ж рівня проводиться робота, націлена на вивчення всього обсягу матеріалу для НМТ. Перевагами є те, що підготовка здійснюється за спеціальною програмою, і всі предмети вивчаються в одному освітньому центрі, так що не витрачається цінний час. Регулярно проводиться моніторинг знань, здійснюється аналіз помилок. Можна займатися як офлайн, так і онлайн, але в другому випадку від старшокласника вимагається більше самодисципліни та сумлінності. Для батьків доступний електронний журнал, щоб відстежувати успіхи сина чи доньки.

Підготовка до ЗНО та НМТ

Якщо ситуація не найкраща з одним чи двома предметами, є вибір – курси або репетитори. До вибору репетиторів потрібно поставитися з усією відповідальністю – дізнатися про кваліфікацію, досвід підготовки до ЗНО та НМТ, ознайомитися з реальними відгуками та рекомендаціями від попередників. При появі сумнівів у компетентності репетитора краще відмовитися від його послуг, оскільки ризики занадто великі.

Від часу багато залежить: оптимальні терміни підготовки до НМТ

Хоча до дати тестування ще далеко, не слід відкладати все на останні місяці. Найкраще готуватися протягом навчального року. Це дозволить правильно розподілити сили, працювати без поспіху та зайвих хвилювань. На курсах, як правило, уроки займають від однієї до півтори години. Завдяки цьому матеріал добре засвоюється, й учні не встигають сильно втомитися.

Існують скорочені курси, що тривають два-три місяці, але при необхідності вивчення значних обсягів матеріалу вони не надто допоможуть. Такий підхід обирають у разі критичної необхідності, коли «краще пізно, ніж ніколи» або ж коли треба лише «підтягнути» знання й покращити шанси на отримання високих результатів.

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

STUDLAB Сообщить про опечатку на сайте