Про завдання до есе на прикладі з грецької міфології
Сьогодні тема публікації студентської лабораторії присвячена "есе", а точніше застосуванню такого формату у навчанні. Як пам'ятають наші постійні читачі, студентська лабораторія веде боротьбу із таким морально застарілим поняттям як реферат. Чому? А відповідь тут така: можливості черпати інформацію з інтернету на будь-яку тему у поєднанні з певним менталітетом безсоромного списування та копіпасту, перетворюють реферати на формальність, яка не дає знань. А тому й будемо розглядати як альтернативу рефератам - есе. Наша публікація має з'ясувати чи може есе стати альтернативою рефератам. Отже.
Поради викладачу, який ставить задачу написати есе
Такий простий трюк одразу міняє правила гри. Джерело відоме, контекст його відомий. І студенту доведеться, як це й вимагає формат есе, намагатись сформулювати власні думки. Безумовно, студент таки почне шукати якісь ідеї для свого тексту де інде аби видати їх за власні. Ось тут викладач і має це унеможливити. Як? Надзвичайно просто: визначити унікальну тематику есе так, аби студент не зміг знайти щось подібне в мережі. Так, це не просто, але спробуємо навести ідеї на прикладі того тексту на сторінці про Зевса за посиланням вище.
Ідеї завдань для есе на прикладі Зевса
- Опишіть психотип Зевса, наведіть докази.
- Як би Зевс жив сьогодні.
- Роздуми щодо авторських прав на використання бренду Zeus.
- Напишіть резюме від імені Зевса, яке він подає на вакансію.
- Зевс бере участь у виборах. Його програма.
- Зевс пише пояснювальну записку чому спізнився на заняття.
- Зевс складає іспит з грецької міфології.
Наведених вище прикладів досить для розуміння того, як діяти викладачу, який пропонує писати есе на обрану тему.
✔ P.S. Тема есе тут не вичерпана, тому, якщо вона вас зачепила і ви очікуєте наступну публікацію - зробіть закладку на цю сторінку або додайте посилання на неї у вашій соцмережі.